Hobby

Materiały do nauki na kartę rowerową

Kto może przystąpić do egzaminu na kartę rowerową?

Obowiązują w Polsce przepisy zaznaczają wyraźnie, komu wolno przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Te przepisy mogą się oczywiście zmieniać. Rodzic, który chce, by jego dziecko wzięło udział w egzaminie na kartę rowerową, powinien więc sprawdzić, czy dysponuje najświeższymi informacjami.

W tym momencie do udziału w egzaminie na kartę rowerową dopuszcza się dzieci w wieku dziesięciu lat. To ważne, by w dniu pisania testu teoretycznego dziecko miało już ukończony dziesiąty rok życia, bo nawet jeśli miałoby urodziny za dwa czy trzy dni, wedle prawa nie wolno go dopuścić do egzaminu. Rodzice zwykle zwracają uwagę głównie na podręcznikowe materiały do nauki na kartę rowerową, bo boją się, że ich dziecko „obleje” teorię, podczas gdy o zwykłej praktyce też nie powinno się zapominać. Za uzyskanie karty rowerowej nie trzeba płacić. Udział w egzaminie też jest nieodpłatny, a sam dokument może zostać przyznany po uzyskaniu pisemnej zgody opiekuna bądź rodzica dziecka.

Dla większości dzieci taki egzamin na kartę rowerową zawsze będzie czymś delikatnie stresującym, ale warto to podkreślić, że przeciętny maluch zdaje go bez żadnych problemów.

Previous article
Egzamin na kartę rowerową 2022
Next article
Jak wygląda egzamin na kartę rowerową
About the author